Pod jakim kątem bada się zabawki?

Zabawki Mońki

Prasówki

Pod jakim kątem bada się zabawki? Zanim zabawki trafią na sklepowe półki, a niebawem do rąk małych dzieci muszą poznać szereg obowiązkowych badań, podczas których sprawdzone stanie ich bezpieczeństwo. Pomysły najmłodszych są bowiem bardzo delikatne, wobec czego producenci nie mogą dodawać tego ryzyka nieodpowiednią konstrukcją swoich wyrobów czy i ich niską wytrzymałością.

Zabawki Czarna Białostocka

Właściwości techniczne i zewnętrzne zabawek

Podczas badania form oraz bezpieczeństwa liczy się pod opiekę nie tylko jedną zabawkę, ale również wszelkie jej opakowanie. Zespół badawczy obserwuje się takim stronom, jak forma mechaniczna, spokojna i dynamiczna, dostępność elementów, które potrafią zostać połknięte, ostrość krawędzi, stabilność, giętkość drutów, przeciekanie zbiorników, skuteczność hamulców, grubość folii, prędkość zabawek napędzanych elektrycznie, nagrzewanie części zewnętrznych czy te trwałość pokryw. Ponadto, pytana istnieje także ich palność oraz migracja szkodliwych pierwiastków, jak arsen, bar, bor, kadm, glin, antymon, ołów, mangan, chrom(VI), selen, stront, cyna, kobalt, miedź,rtęć, nikiel, chrom(III), cyna organiczna i cynk. Pozytywne przejście całych tych pytań warunkuje otrzymanie certyfikatu pozwalającego na przyjęcie zabawki na targ.

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Testowanie zabawek aktywizujących

Zabawki takie, jak huśtawki, zjeżdżalnie, rowerki, karuzele, baseny i tymże całe, musza być sprawdzone pod kątem możliwych uszkodzeń ciała, bądź awarii. Bada się zatem ich wytrzymałość efektywną i statyczną, stabilność, wytrzymałość pasów, zapięć, poręczy i barierek, wzór oraz kształt ścianek zabezpieczających, a i średnicę łańcuchów i lin. Zbiera się, czy jest szansa na zakleszczenie włosów, odzieży, szyi, głowy, stóp lub palców. Szczególnie ważne jest potwierdzenie się, co do parametrów i doskonałej budowy zabawek zasilanych na kierunek stały, bądź zmienny. W takich przypadkach sprawdza się ich deklarowaną moc, napięcie, wytrzymałość elektryczną, siłę na wilgoć, ochronę przewodów wewnętrznych, wielkość odstępów izolacyjnych, odporność obudowy na temperaturę i żar, a i dostępność ogniw i baterii.

Kto odpowiada za właściwe przebadanie zabawek?

Zabawki Czarna Białostocka

Doświadczenie i testowanie zabawek producenci powinni zlecać zewnętrznej firmie, aby nie powracało do nadużyć też po to, by konsumenci mogli zawierać gwarancja, co do jakości deklarowanych certyfikatów bezpieczeństwa. Same zakłady badawcze muszą też spełniać pewne ilości, posiadać nowoczesny mebel oraz uczucie, które odda im pozwolenie na przeprowadzanie takich testów. Wszystkie zabawki, które są dobre z Dyrektywą 2009/48/WE oraz normami takimi, jak PN-EN 71-1, PN-EN 71-2, PN-EN 71-3, PN-EN 71-8, PN-EN 62115, potrafią stanowić przyjęte do wysyłce oraz umożliwiają dzieciom pełne bezpieczeństwo.

Zabawki Czarna Białostocka

Zabawki, które przekazujemy swym dzieciom winnym stanowić miłe nie tylko pod kątem mechanicznym, jak trwałość elementów zabezpieczających czy stabilność, a i chemicznym, czyli pod względem dobrych parametrów migracji pierwiastków używanych to ich wytworzenia. Należy ale pamiętać, że dokumenty i certyfikaty zatem nie wszystko, a niezmiernie istotna istnieje także opieka nad dzieckiem oraz dbanie sposobu, w jaki efekt jest przez nie użytkowany.

Zabawki Czarna Białostocka

Artykuł powstał we zgody Pod jakim kątem bada się zabawki?

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments